Οι πολλές συμμετοχές που έφτασαν τις 108 σε 7 κατηγορίες, ο μεγάλος και υψηλού επιπέδου αγωνιστικός ανταγωνισμός και η άψογη διοργάνωση ήταν τα χαρακτηριστικά του 15ου Τουρνουά Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης που συνδιοργάνωσαν ο Δήμος Κοζάνης και ο Σ.Ε.Α. Κοζάνης στη φιλόξενη αίθουσα των 4ου και 8ουΓυμνασίων Κοζάνης το διήμερο 5 και 6 Μαΐου.

   Συμμετείχαν άνδρες, γυναίκες και παιδιά αθλητές και ανεξάρτητοι από την Κοζάνη, την Καστοριά, τη Θεσ/νικη, τα Ιωάννινα, τη Νεάπολη και άλλες περιοχές.

   Συγκεντρώθηκαν πολλά τρόφιμα μακράς διάρκειας που παραδόθηκαν στο συσσίτιο απόρων του Δήμου Κοζάνης.

Το τουρνουά τίμησαν με την παρουσία τους ο πρόεδρος του ΟΑΠΝ Δ. ΚΟΖΑΝΗΣ κ. Ιωαννίδης Ιωάννης, ο αντιπρόεδρος του ΟΑΠΝ και πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δ/θμιας Εκπ/σης κ. Πλεξίδας Νικόλαος, ο πρόεδρος του ΦΕΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ κ. Χρήστου Κων/νος με τον έφορο κ. Καπετανίδη Θεολόγο, ο πρόεδρος του ΜΑΚΕΔΝΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ κ. Περάκης Κων/νος και οι προπονητές του ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ α/φοι Γκιμουρτζίνα. Όλοι οι παραπάνω έκαναν και τις απονομές των επάθλων.

Για την επιτυχία του τουρνουά εργάστηκαν άοκνα τα μέλη του ΣΕΑ ΚΟΖΑΝΗΣ. Πολλές ευχαριστίες βεβαίως αξίζουν και στους χορηγούς μας κ. Πανουκίδη Γεώργιο (Συνεργείο Αυτοκινήτων) και Λιόγα Κων/νο (Βιβλιοπωλείο-Χαρτικά-Φωτοτυπίες).

Το τουρνουά κάλυψαν όλα τα τοπικά ΜΜΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1. ΠΛΗΚΑΔΙΤΗ ΘΕΟΔΩΡΑ    ΚΑΣΤΟΡΙΑ
2. ΤΣΙΩΛΑ ΕΛΕΝΗ              ΙΩΑΝΝΙΝΑ
3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΕΜΙΡΑ     ΚΑΣΤΟΡΙΑ
ΓΚΟΚΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ       ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΑΓΟΡΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΕΣ

1. ΚΟΣΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                  ΙΩΑΝΝΙΝΑ
2. ΚΑΠΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ  ΚΟΖΑΝΗ
3. ΜΑΝΟΥΣΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ             ΙΩΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ          ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ

1.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ                5ο Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
2.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ      18ο Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
3.ΓΩΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                       13ο Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
4.ΣΑΛΑΚΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ                18ο Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
ΣΟΥΦΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ                      18ο Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

1. ΚΟΚΚΙΝΙΔΟΥ ΒΑΓΙΑ              ΚΟΖΑΝΗ
2. ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ                 ΚΟΖΑΝΗ
3. ΜΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ                  ΚΟΖΑΝΗ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ       ΚΟΖΑΝΗ

ΑΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

1. ΝΤΑΣΤΑΜΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ       ΙΩΑΝΝΙΝΑ
2. ΑΚΡΙΒΗΣ ΠΕΤΡΟΣ                  ΙΩΑΝΝΙΝΑ
3. ΖΟΡΜΠΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ             ΚΟΖΑΝΗ
ΧΡΗΣΤΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ           ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΑΝΔΡΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ 18+

1. ΑΚΡΙΒΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ   ΚΟΖΑΝΗ
3. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ      ΚΟΖΑΝΗ
ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΑΝΔΡΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ 18+

1.  ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ        ΚΟΖΑΝΗ
2.  ΣΙΩΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                ΚΟΖΑΝΗ
3.  ΠΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ             ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
ΤΟΛΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                ΙΩΑΝΝΙΝΑ