Σε γιορτινό κλίμα, πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 26/8 στο Κοβεντάρειο, η εκδήλωση για τη βράβευση των καλύτερων της περασμένης σεζόν, καθώς και η κλήρωση των πρωταθλημάτων και του κυπέλλου. Επίσης, έγινε απονομή τιμητικών διακρίσεων στους πρώην πρόεδρους της ΕΠΣ Κοζάνης κ.κ. Εύμορφο Κεντεποζίδη, Στάθη Βαρυτιμίδη και Φώτη Φολτόπουλο, σε χορηγούς που υποστηρίζουν την ΕΠΣ Κοζάνης, στον παλαίμαχο άσσο της Καστοριάς και της Κοζάνης Κώστα Αγόρου, στην ομάδα του Τιτάν Σερβίων, καθώς και στον κ. Γιώργο Λυσσαρίδη πρώην γενικό γραμματέα αθλητισμού. Στην εκδήλωση παρευρέθηκε μεταξύ άλλων ο πρόεδρος της ΕΠΟ κ. Βαγγέλης Γραμμένος. Την εκδήλωση παρουσίασε ο δημοσιογράφος, Σάββας Σαχινίδης.

Θανάσης Τέγος

 

Αναλυτικά οι πλακέτες των πρωταγωνιστών:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Καλύτερος ποδοσφαιριστής : ΤΑΦΑΡΛΗΣ ΔΗΜ. (ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ)

Καλύτερος προπονητής :ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡ. (ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ)

Καλύτερος παράγοντας : ΜΑΝΔΡΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ. (Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ)

Καλύτερος διαιτητής : ΚΟΥΤΣΩΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Καλύτερος βοηθός διαιτητής : ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Καλύτερος ποδοσφαιριστής : ΤΣΙΑΡΑΣ ΜΑΡ. (Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ)

Καλύτερος προπονητής : ΦΕΡΛΑΧΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓ. (ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ)

Καλύτερος παράγοντας :ΚΟΥΒΑΣ ΔΗΜ. (Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ)

 Καλύτερος διαιτητής : ΖΟΥΓΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

Καλύτερος βοηθός διαιτητής : ΓΑΤΣΟΥ ΔΡΟΣΙΑ

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Καλύτερος ποδοσφαιριστής : ΙΤΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  (Α.Ε. ΚΑΛΑΜΙΑΣ)

Καλύτερος προπονητής : ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΥΑΓΓ. (ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ)

                                             : ΜΑΝΤΖΩΛΑΣ ΒΑΣ. (ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ)

Καλύτερος παράγοντας : ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΗΜ.  (ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ)

Καλύτερος διαιτητής : ΚΑΡΑΤΕΡΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ.

Καλύτερος βοηθός διαιτητής : ΦΡΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

Καλύτερος ποδοσφαιριστής : ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΔΑΜ. (Α.Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ)

Καλύτερος προπονητής : ΔΙΚΑΣ ΙΩΑΝ. (Α.Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ)

                                            : ΚΑΤΣΟΥΜΠΑΣ ΕΥΘ. (ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ)

Καλύτερος παράγοντας : ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΦΩΤ. (ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ)

Καλύτερος διαιτητής : ΚΕΧΑΓΙΑΣ Κ.

Καλύτερος βοηθός διαιτητής : ΠΑΝΥΤΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Οι πρώτοι σκόρερς Α΄ , Β΄ και Γ΄ Κατηγορίας.

 Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ταφαρλής Δημ. 28 γκολ (ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ)

Σακαλής Χαρ. 27 γκολ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ)

Τσικόπουλος Αθ. 25 γκολ (ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ)

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Δουλδούρας Βασ. 18 γκολ (Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ)

Σαλτσίδης Γεωργ. 17 γκολ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ – Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ)

Καλημέρης Γεωργ. 15 γκολ ( Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ)

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ίτσκος Γεωργ. 23 γκολ  (Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ)

Λυπηρίδης Γεωργ. 22 γκολ ( Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ)

Νεοφυτίδης Παν. 19 γκολ (ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ)

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Παπαδόπουλος Γεωργ. 17 γκολ (ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ)

Αραβόπουλος Θεωδ. 16 γκολ (ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ)

Κουτουπης Αλ. 16 γκολ ( ΑΚΑ. ΠΟΔ. ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ)

Κύπελλο ήθους:

Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ , ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ και ΚΟΖΑΝΗ 2004 της Β΄ Κατηγορίας καθώς και οι ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ και ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ της Γ΄ 

Η Κλήρωση του κυπέλλου της Α Φάσης

Άνω Κώμη-Μ. Αλ. Χαραυγής

Ατρόμητος Πτ.-Κοζάνη

Τιτάν Σερβίων-Κένταυρος Πρωτοχ.

Ερμής Πλαταν.-Ηρακλής Πτ.

Εθνικός Βατερού-ΑΕΠ Καραγιαννείων

Ακαδημία Βοϊου-ΑΕ Κοζάνης

Γαλατινή-Μακεδονικός Κοζ.

Δράση Τσοτυλίου-Αγία Παρασκευή

ΑΟ Κρόκου-Φούφας

Περδίκκας-Δαναοί Κοζάνης

Αιανή-ΑΕ Καλαμιάς

Ηρακλής Δρεπάνου-Πύργοι