2-2 η Κοζάνη, εκτός έδρας, με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία παίρνοντας τον 1 βαθμό της ισοπαλίας. Η φάση που σημάδεψε την αναμέτρηση και καθόρισε το τελικό σκορ ήταν το γκολ των γηπεδούχων, λίγο πριν το τέλος του αγώνα, που ενώ αρχικά υποδείχτηκε ως οφσάιντ τελικά ο διαιτητής το μέτρησε ως κανονικό γκολ.

0-1 η Κοζάνη, στο 35o λεπτό, προηγήθηκε, εκτός έδρας, επί του Οικονόμου Τσαριτσάνης. Δείτε το πρώτο γκολ της αναμέτρησης

1-1 η Κοζάνη, στο 55o λεπτό – Ισοφάρισε η ομάδα του Οικονόμου Τσαριτσάνης – Δείτε το δεύτερο γκολ της αναμέτρησης

1-2 η Κοζάνη, στο 75o λεπτό μετά από τραγικό λάθος της άμυνας της ομάδος του Οικονόμου Τσαριτσάνης – Δείτε το τρίτο γκολ της αναμέτρησης

** Λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης η ομάδα του Οικονόμου Τσαριτσάνη πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης το οποίο  αρχικά ακυρώθηκε, ως οφσαιντ από τη βοηθό του αγώνα, ωστόσο ο διαιτητής το “πήρε πάνω του” και μέτρησε το γκολ . Δείτε το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης και σε αργή κίνηση όπου φαίνεται ξεκάθαρα, τη στιγμή του σουτ ο Νο 3 της Τσαριτσάνης είναι σε θέση οφσάϊντ αφού στέκεται μπροστά στον τερματοφύλακα της Κοζάνης και του εμποδίζει το οπτικό πεδίο