Διεξήχθησαν το Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017 τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της Σκακιστικής Ακαδημίας Πτολεμαΐδας για την αγωνιστική περίοδο 2016-2017.

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ

6,0

ΤΡΑΝΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6,0

ΚΑΡΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

6,0

ΛΥΝΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

6,0

ΤΖΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6,0

6.

ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

5,0

7.

ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΥ ΕΛΣΑ

2,0

ΚΟΝΤΕΟΥ ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

2,0

ΤΜΗΜΑ Α2

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΤΥΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4,0

ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

4,0

3.

ΜΠΙΝΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

3,0

4.

ΛΙΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

2,0

ΤΜΗΜΑ Β

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

6,0

2.

ΤΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4,0

3.

ΓΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2,0

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ

2,0

ΤΑΪΡΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

2,0

ΤΜΗΜΑ Γ

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

6,0

ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

6,0

3.

ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

4,0

ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

4,0

ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

4,0

ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ

4,0

ΚΑΡΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4,0

ΤΜΗΜΑ Δ

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

9,0

2.

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

8,0

3.

ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ

6,0

4.

ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ

5,0

ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

5,0

6.

ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

3,0

ΤΜΗΜΑ Ε

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

9,0

2.

ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ

7,0

ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

7,0

4.

ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

6,0

5.

ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

5,0

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

5,0

7.

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

3,0

ΤΜΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ

6,0

2.

ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4,0

ΤΣΙΡΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

4,0

ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

4,0

5.

ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

3,0

ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

3,0

7.

ΧΑΛΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

2,0

ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ

Στην Σκακιστική Ακαδημία Πτολ/δας λειτουργούν τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων. Για πληροφορίες – εγγραφές επικοινωνήστε στα τηλέφωνα των συλλόγων 2463100794 & 2463021070 καθημερινά 5:00-9:00μ.μ.

—————————

Στα πλαίσια του 23ου Ανοιχτού Πρωταθλήματος Γρήγορου Σκακιού (Blitz 2016), πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 21 Ιανουαρίου το 12o τουρνουά (το 23ο Πρωτάθλημα Blitz -με αξιολόγηση fide-διεξάγεται κάθε Σάββατο 8:00μ.μ. στο εντευκτήριο των συλλόγων).

Στο 12ο τουρνουά συμμετείχαν 8 σκακιστές. Η τελική κατάταξη είχε ως εξής:

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΠΟΚΙΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

13,0

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ

13,0

3.

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

11,0

ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

11,0

5.

ΑΛΕΞΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

9,0

ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ

9,0

7.

ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

7,0

ΜΥΛΙΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

7,0