Το Παράρτημα Κοζάνης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, όπως κάθε χρόνο, θα βραβεύσει και φέτος τους μαθητές των Γυμνασίων και των Λυκείων του Ν. Κοζάνης, που διακρίθηκαν με τις επιδόσεις τους, κατά το τρέχον σχολικό έτος:

  • στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών της Ε.Μ.Ε. «ΘΑΛΗΣ»,

  • καθώς και στους τοπικούς Μαθητικούς Διαγωνισμούς Μαθηματικών «ΥΠΑΤΙΑ» και «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ», που συνδιοργανώνουμε με το Παράρτημα Ε.Μ.Ε. νομού Ημαθίας και απευθύνονται σε μαθητές Α΄ Γυμνασίου.

Η βράβευση θα πραγματοποιηθεί την

Κυριακή 13 Μαΐου 2018 στις 11 π. μ.
στην Αίθουσα Συνεδριάσεων της Περιφερειακής Ενότητας Κοζάνης (πρώην Νομαρχία)

Η Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος σας καλεί να τιμήσετε με την παρουσία σας τους μαθητές μας.

 

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ «ΘΑΛΗΣ 2017»

Α/Α

ΤΑΞΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ
1 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
2 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
3 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΑΙΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
4 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΕΡΡΟΥ ΡΕΒΕΚΚΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
5 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΑΛΗΝΟΣ ΝΙΚΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
6 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΕΡΟΝΤΙΔΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΓΥΜΝ. ΚΑΠΝΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
7 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
8 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΦΑΝΤΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΙΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
9 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΛΕΜΕΝΗΣ ΡΑΦΑΗΛ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
10 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΑΝΤΕΡΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
11 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΑΠΙΣΤΑ ΦΑΙΔΡΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
12 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΗΤΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
13 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΟΥΤΟΓΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΟΥΡΤΟΥΡΗ ΛΕΒΕΝΤΙΑ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
15 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΣΑΓΓΑΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
16 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΣΟΥΡΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
17 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
18 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
19 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
20 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΦΕΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
21 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΑΚΟΡΑΦΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
22 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΣΟΚΑΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
23 Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
24 Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
25 Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΣΙΚΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
26 Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
27 Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΕΡΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
28 Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
29 Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΑΚΟΥΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
30 Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΛ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Επιτυχόντες Διαγωνισμού «ΥΠΑΤΙΑ»

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
1 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΑΛΤΑΔΩΡΕΙΟ ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
2 ΑΡΑΒΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 5ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
3 ΒΟΤΣΗ ΝΕΦΕΛΗ 4ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
4 ΓΑΖΗΣ ΝΙΚΟΣ 6ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
5 ΓΕΡΟΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΣ 6ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
6 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΔΑΝΑΗ 1ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
7 ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
8 ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΥΜΝ. ΚΡΟΚΟΥ
9 ΚΑΒΟΥΡΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 1ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
10 ΚΑΡΑΒΟΛΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
11 ΚΕΡΟΓΛΙΔΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ 6ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
12 ΚΙΟΣΕΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
13 ΚΟΡΑΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 4ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
14 ΚΟΥΣΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ 5ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
15 ΚΥΠΙΡΤΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
16 ΛΙΤΣΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΓΥΜΝ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
17 ΜΕΤΙΣΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
18 ΜΟΣΧΟΥ ΖΩΗ 2ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
19 ΜΠΑΚΑΒΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 4ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
20 ΜΠΕΛΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΓΥΜΝ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ
21 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 4ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
22 ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 1ο ΓΥΜΝ. ΣΕΡΒΙΩΝ
23 ΠΑΣΣΑΛΗ ΑΣΠΑΣΙΑ 3ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
24 ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΑΝΝΑ 2ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
25 ΣΚΟΥΜΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
26 ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 6ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
27 ΣΠΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ 4ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
28 ΤΖΙΑΜΠΙΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 8ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
29 ΤΟΣΟΥΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 8ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
30 ΤΣΙΜΠΕΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΒΑΛΤΑΔΩΡΕΙΟ ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
31 ΦΤΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
32 ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
33 ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ 2018

2η φάση:

Συμμετέχουν μόνο οι επιτυχόντες του Διαγωνισμού ΥΠΑΤΙΑ

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
1 ΑΡΑΒΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
2 ΚΕΡΟΓΛΙΔΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 6ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
3 ΚΙΟΣΕΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  
4 ΛΙΤΣΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΥΜΝ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ  
5 ΜΕΤΙΣΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ  
6 ΜΟΣΧΟΥ ΖΩΗ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
7 ΜΠΕΛΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΥΜΝ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ
8 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
9 ΠΑΣΣΑΛΗ ΑΣΠΑΣΙΑ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
10 ΤΣΙΜΠΕΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΑΛΤΑΔΩΡΕΙΟ ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
11 ΦΤΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ
12 ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΙΜΩΝΑΣ 2ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στους διαγωνισμούς της Ε.Μ.Ε.

Δίνουμε ιδιαίτερα συγχαρητήρια στα παιδιά που διακρίθηκαν.

Ευχόμαστε σε όλους να πετύχουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα σε κάθε προσπάθειά τους στο μέλλον. Να έχουν πάντα επιτυχίες.

 

Για το Δ.Σ.

Η Πρόεδρος

Αντωνιάδου Μυροφόρα

Η Γραμματέας

Σταθοπούλου Νικολέτα