Το Παράρτημα Κοζάνης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, όπως κάθε χρόνο, θα βραβεύσει και φέτος τους μαθητές των Γυμνασίων και των Λυκείων του Ν. Κοζάνης, που διακρίθηκαν με τις επιδόσεις τους, κατά το τρέχον σχολικό έτος:

  • στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Διαγωνισμούς Μαθηματικών της Ε.Μ.Ε. «ΘΑΛΗΣ» και «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»,

  • καθώς και στους τοπικούς Μαθητικούς Διαγωνισμούς Μαθηματικών «ΥΠΑΤΙΑ» και «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ», που συνδιοργανώνουμε με το Παράρτημα Ε.Μ.Ε. νομού Ημαθίας και απευθύνονται σε μαθητές Α΄ Γυμνασίου.

Η βράβευση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 11 Μαΐου 2019 στις 6 μ.μ. στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του 4ου ΓΕΛ Κοζάνης

Η Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος σας καλεί να τιμήσετε με την παρουσία σας τους μαθητές

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΘΑΛΗΣ 2018

Α/Α

ΤΑΞΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

1

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΑΡΑΒΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

2

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΑΝΤΖΟΓΛΟΥ

ΜΑΡΙΝΑ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

3

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΥΠΙΡΤΙΔΗΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

4

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΜΠΕΛΛΟΣ

ΕΥΘΥΜΙΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

5

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

6

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΒΟΥΤΣΚΙΔΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

7

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ

ΜΑΡΙΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

8

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΔΙΚΟΥ

ΝΙΚΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

9

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΙΤΣΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

10

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ

ΟΡΕΣΤΗΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

11

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΑΤΣΑΡΗ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

12

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΠΗΤΑ

ΝΙΚΟΛΕΤΑ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

13

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΠΟΥΤΟΓΛΙΔΟΥ

ΣΟΦΙΑ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

14

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΤΣΟΥΡΛΟΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

15

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

16

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ

ΑΝΕΣΤΗΣ

3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

17

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΡΑΠΗ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

18

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

19

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ-ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ

ΒΑΣΙΛΗΣ

ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

20

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΖΑΜΠΑΚΑΣ

ΡΑΦΑΗΛ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

21

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

22

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΚΑΝΑΚΗ

ΔΕΣΠΟΙΝΑ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

23

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΚΑΦΕΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

24

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΟΥ

ΣΤΕΛΛΑ-ΒΑΣΙΛΙΚΗ

4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

25

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΣΑΚΟΡΑΦΑΣ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ

3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

26

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΤΣΙΔΑΡΙΔΗΣ

ΙΑΚΩΒΟΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

27

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΤΣΙΜΠΕΡΗΣ

ΒΑΓΓΕΛΗΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

28

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ

4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

29

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ

ΑΘΗΝΑ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

30

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΔΕΛΗΜΑΡΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

31

Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΔΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ 2019

2η φάση:

Συμμετέχουν μόνο οι επιτυχόντες του Διαγωνισμού ΘΑΛΗΣ

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

1

ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

2

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ-ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ

ΒΑΣΙΛΗΣ

ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

3

ΤΣΙΔΑΡΙΔΗΣ

ΙΑΚΩΒΟΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΥΠΑΤΙΑ 2018

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ

1

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

2

ΑΚΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

3

ΒΑΡΣΑΜΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ 8ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

4

ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

5

ΓΙΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

6

ΓΚΟΥΤΖΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

7

ΔΡΑΓΑΤΣΙΚΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 1ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

8

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

9

ΕΥΚΟΛΙΔΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 6ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

10

ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

11

ΚΑΡΑΖΙΩΤΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ 1ο ΓΥΜΝ. ΣΕΡΒΙΩΝ

12

ΚΑΡΑΤΟΣΙΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 3ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

13

ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

14

ΚΟΥΤΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

15

ΛΙΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 4ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

16

ΜΠΑΣΣΑΡΑ ΙΩΑΝΝΑ 5ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

17

ΝΙΚΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 4ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

18

ΝΙΚΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ 2ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

19

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 5ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

20

ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 8ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

21

ΠΑΤΣΙΟΥ ΘΕΟΛΟΓΙΑ 2ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

22

ΡΕΣΟΥΛΙ ΡΕΣΜΙΕ 1ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

23

ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΙΔΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ 4ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

24

ΣΚΟΡΔΑ ΣΟΦΙΑ 8ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

25

ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ 2ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

26

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 8ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

27

ΤΣΑΛΑΚΗ ΟΛΓΑ 2ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ 2018

2η φάση:

Συμμετέχουν μόνο οι επιτυχόντες του Διαγωνισμού ΥΠΑΤΙΑ

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ

1

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

2

ΚΑΡΑΖΙΩΤΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ 1ο ΓΥΜΝ. ΣΕΡΒΙΩΝ

3

ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

4

ΝΙΚΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 4ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

5

ΡΕΣΟΥΛΙ ΡΕΣΜΙΕ 1ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

6

ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΙΔΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ 4ο ΓΥΜΝ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

7

ΣΚΟΡΔΑ ΣΟΦΙΑ 8ο ΓΥΜΝ. ΚΟΖΑΝΗΣ

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στους διαγωνισμούς της Ε.Μ.Ε.

Δίνουμε ιδιαίτερα συγχαρητήρια στα παιδιά που διακρίθηκαν.

Ευχόμαστε σε όλους να πετύχουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα σε κάθε προσπάθειά τους στο μέλλον. Να έχουν πάντα επιτυχίες.

Για το Δ.Σ.

Η Πρόεδρος

Αντωνιάδου Μυροφόρα

Η Γραμματέας

Σταθοπούλου Νικολέτα