Kozan.gr: Η Κοζάνη νίκησε, εντός έδρας, 1-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας μετά από επιτυχημένη εκτέλεση πέναλτι

22 Οκτωβρίου 2023
18:43

Φιλμ αγώνα

9′ τραυματισμός του Γκόλια σε προσπάθεια του για κεφαλιά μετά από κόρνερ και αποχώρηση του με ασθενοφόρο μετά από πεντάλεπτη διακοπή.

18′ μεγάλη ευκαιρία για την Κοζάνη, σουτ Καλλέργη απέκρουσε σε κόρνερ ο Τσέλιος.

30′ ευκαιρία για την Καρδίτσα, κεφαλιά του Σκόνδρα μόλις άουτ.

40′ κίτρινη στον Νάτσο για φάουλ και στον Σαλαμούρα για διαμαρτυρία.18′ μεγάλη ευκαιρία για την Κοζάνη, σουτ Καλλέργη απέκρουσε σε κόρνερ ο Τσέλιος.

44′ κίτρινη στον Ιτσιο για φάουλ.

Ημίχρονο 0-0. Πολύ δυνατό παιχνίδι, με ένταση, χωρίς ευκαιρίες.
52′ κίτρινη στον Αναστασόπουλο για διαμαρτυρία.

55′ δεύτερη κίτρινη στον Σαλαμούρα για σκληρό φάουλ. Με 10 η Αναγέννηση.

57′ βολίδα του Κοροβέση έξω από την περιοχή τράνταξε την συμβολή των δοκών της Καρδίτσας.

58′ κίτρινη στον Σιατραβάνη για επικίνδυνο παιχνίδι.

68′ 1-0 με πέναλτι του Νάτσου μετα απο ανατροπή του Καλλέργη από τον Ντουμάνη.

76′ μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Κοζάνη με Ποζατζίδη και Σιατραβάνη.

86′ Μεγαλη απόκρουση του Bogdanovic σε κόρνερ σε σουτ του Αθανασιάδη.

ΚΟΖΑΝΗ (Αγγελος Διγκόζης): 93 Bogdanovic, 2 Πάνος (61′ λ.τ. Ψάλτης), 34 Κοροβέσης, 4 Ιτσιος, 3 Τσιμπούκας, 27 Αναστασόπουλος, 28 Νάτσος (70′ Δόρης), 10 Σιατραβάνης, 7 Καλλέργης, 99 Ποζατζίδης, 20 Γραμμένος.

Αναπληρωματικοί: 26 Μπλατσιώτης (τέρμα), 31 Τάτσης, 6 Ψάλτης, 8 Τζημόπουλος, 30 Ασλαμπάλογλου, 44 Δόρης, 7 El Idrissi, 19 Βοριαζίδης, 5 Σουλιώτης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Τυριακίδης): 34 Τσέλιος, 24 Ντουμάνης (69′ Μακρυδάκης), 2 Ανδρικόπουλος, 14 Γκόλιας (15′ λ.τ. Μπούζας), 44 Σκόνδρας, 3 Σταμόπουλος, 22 Κοζορώνης, 17 Σαλαμούρας, 28 Ξύδας (69′ Αθανασιάδης), 6 Κέρθι, 11 Βερνάρδος.

Αναπληρωματικοί: 1 Γκέκας (τέρμα), 66 Μπαλαμωτής, 9 Coniglio, 25 Στασινόπουλος, 8 Μπούζας, 33 Αθανασιάδης, 30 Ζάγγος, 21 Κορέλας, 29 Μακρυδάκης.

Διαιτητής: Β. Α. Αργυρός (Πέλλας).

Βοηθοί: Π. Κουβαλάκης (Δράμας), Ε. Τσεχελίδης (Μακεδονίας).

4ος: Μ. Γιουματζίδης (Πέλλας).